Home

Partneři

Partneři akce

Zimní pohádkové království

 

HAMMER TIME s.r.o.

(majitel penzionů Družba, Hořec,

Šáteček a Zámeček v Horní Malé Úpě)

 

Firma

poskytla led na tvorbu ledových soch

PřihlášeníMilí návštěvníci tohoto webu,

vítejte na stránkách, jejichž úkolem je spojit všechny lidi, kteří si přejí přispět k vylepšení tohoto světa.

Inspirací k jejich vytvoření se staly univerzálně platné myšlenky a duchovní poselství osobnosti, která se nesmazatelně zapsala do dějin hudby i nejkrásnějších činů lidskosti - Michaela Jacksona.

Jsem sochařka a jelikož chovám k Michaelovi nesmírný obdiv, rozhodla jsem se v další své práci nechat velký prostor k uctění jeho odkazu. Brzy zde uvidíte práce, které z této inspirace vznikly a k prvnímu výročí úmrtí tohoto mimořádného člověka uspořádám speciální výstavu. Mým přáním je pozvat Vás všechny již nyní k aktivní účasti na této velké slavnosti, která nám znovu připomene tohoto krásného člověka a má napomoci dalšímu šíření jeho poselství.

 

Daniela Kartáková, akademická sochařka

A nyní jsme i na facebooku!


 
Zimní pohádkové království Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Pátek, 16 Prosinec 2011 09:55

František Trost - Iglú jako hlava obra

V areálu Penzionu Družba v Horní Malé Úpě v prosinci 2011 vznikly objekty Zimního pohádkového království z ledu a sněhu. Soustředění se zúčastnili profesionální sochaři (Daniela Kartáková, Blanka Žáčková, František Trost) a ve spolupráci s dětmi z dětských domovů Dolní Lánov a Česká Lípa vytvořili hradby, skluzavky, iglú, pohádkové bytosti.

Přijďte se podívat a můžete se i sami aktivně zapojit do budování - čeká vás nevšední zážitek skvělé tvůrčí zábavy. Není třeba žádná zvláštní kvalifikace - stačí dobrá nálada a odhodlání!

Akce dále pokračuje po celou zimní sezónu!!!

Chcete-li přispět, stačí se nahlásit (tel.: 737 342 384, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) - majitel penzionu Družba nabízí zdarma pobyt a stravu těm, kteří jsou ochotni přijet a trávit polovinu každého dne pobytu budováním sněhového komplexu. Zbytek času pak samozřejmě můžete věnovat dalším zimním radovankám, sportu atd. - na místě najdete dostatek příležitostí.

www.hornimalaupa.cz

Stavba ledového andělaBlanka Žáčková - Pohádková čarodějniceBlanka Žáčková - Pohádková postava


 

Aktualizováno Neděle, 08 Leden 2012 16:23
 
Michael na Letné Tisk Email

...aneb několik letmých poznámek k jedné těžko uvěřitelné diskusi


(možná už po Praze chodí nový Franz Kafka a sbírá v těchto dnech námět na svoji románovou prvotinu)

Z galavečera v Hybernii 25.6.2010
Premisy:


Členové českého fanklubu Michaela Jacksona si přejí vystavět pomník osobnosti, která je pro ně nejen obdivovaným umělcem, ale především člověkem ztělesňujícím řadu pozitivních životních ideálů.

Iniciátorkou akce je Helena Babická z pražského Muzea pověstí a strašidel.

Autorkou schváleného návrhu je akademická sochařka Daniela Kartáková, která nepatří mezi uznávanou uměleckou elitu.

Bylo vydáno oficiální povolení k výstavbě sochy na veřejném prostranství, kterým je málo frekventovaná část letenského parku, v blízkosti místa, kde v září roku 1996 odehrál Michael Jackson svůj jediný pražský koncert. Socha není rozměrově významná, nenarušuje estetiku okolního prostředí, je umístěná mezi stromy na základně cca 1 m x 1m, celková výška objektu je cca 2 m (80 cm vlastní busta, 120 cm podstavec ve tvaru sloupu). Jako materiál byla zvolena pryskyřice patinovaná na bronz, jak je běžné u velké části soch (z tohoto materiálu jsou obvykle osazovány i například kopie pískovcových soch z období baroka – výhodou jsou nižší výrobní náklady, materiál vzhledově odpovídá přírodnímu a v případě bronzu se investor rozhodl pro jeho imitaci pryskyřicí i z důvodů rizika poničení nebo odcizení bronzové sochy).

 

 


 

Po smrti Michaela Jacksona se jeho fanoušky a příznivci staly stovky a v mezinárodním měřítku tisíce lidí, kteří se o něj dříve nezajímali. Ti lidé přehodnotili svůj pohled na něj a často i celý svůj přístup k životu.

Upřímně, neznám nikoho, kdo by se zpětně z obdivovatele MJ stal jeho nenávistným odpůrcem. Což je docela příznačné a může být myslím považováno za nezvratný důkaz oprávněnosti postoje jedné z válčících stran (v rámci této diskuse, kde povaha uplatňovaných argumentů a tvrzení nemá šanci dosáhnout nezpochybnitelnosti na úrovni exaktních věd).

Proč k tomu dochází? O zpěvákovi byla po dobu jeho života podávána v tisku a dalších médiích řada zpráv, přičemž byl kladen důraz nikoli na jeho umělecké a lidské kvality, ale události vzbuzující senzaci. Byl prezentován jako podivín (a zřejmě podle běžných měřítek podivínem byl) a určitá nepodložená obvinění byla podávána jako fakta. Běžný konzument těchto zpráv si tak utvořil představu o Jacksonovi, která vůbec nezahrnovala ty nejpodstatnější poznatky – které ovšem dobře znali jeho fanoušci: pravdu o jeho nesmírné citlivosti, nepředstírané lidskosti, štědrosti, lásce a touze ze všech sil přispívat k tomu, aby se lidé stávali lepšími lidmi a vytvářeli lepší svět. Tato zdánlivá naivita, přímočarost, dětinskost (na které by leckterý otrlý jedinec pohlížel s despektem nebo by vzbuzovaly úsměv) byla v očích fanoušků jednoznačně vyvážena úžasným uměním a opravdovostí umělce. Oni poznali to, co se nacházelo v Michaelově srdci a dokázali si odnést předávané poselství: svět potřebuje více lásky, věnujte svou existenci tomu, abyste byli prospěšní sobě i svému okolí. On ve svém umění upřímně vyjádřil nejtajnější tužby každé lidské duše, které má ve své čistotě. Fanoušci ho adorovali za jeho otevřenost, s níž odhalil své nitro. Ti druzí se zachovali tak, jak je obvyklé, že svět oplácí přílišnou přímost: Michaela ukřižovali.

Podobní kladní hrdinové se nacházejí v každé kultuře a snad každé době, ale Michael byl univerzální. Byl živý – byl to ten opravdový člověk, který stál před nimi a díky svému talentu, vytrvalosti, odříkání, přesvědčení teď promlouval k miliónům lidí. Jeho poselství a entuziasmus nebyly sobecké. Zároveň říkal: buďte takoví, jako já, uskutečňujte své sny, které jsou právě tak krásné, jako ty moje. Zasloužíte si to. Michael vytvářel sny a předkládal krásnější svět. Český skeptik se zeptá: je to kýč nebo umění? Zeptá se tak proto, neboť vžitý kánon, do něhož vyústila celá předchozí historie a který se projevuje nejen na poli kultury, ale i veškeré další existence jedince ve společnosti, diktuje: je riskantní prohlašovat otevřeně, co je krásné. Hledejme věci, které jsou ošklivé, tím se nevystavujeme nebezpečí sklouznutí do kýče. Je naše realita tristní? Kritizujme ji tím, že budeme v umění opakovat a zveličovat tuto negativitu. A tak se podařilo vybudovat slušně rozvinutý systém kulturního ideálu, který bych nazvala fekálním alibismem. Pravda, už se nám všem dosti okoukal, tak snad pomalu svítá na lepší časy.

Jenže Michael přichází s pravým opakem: staví na piedestal svůj sen, ideální svět zázraků a kouzel, které vracejí zpět ztracený život, pohádkových bytostí a všemocného mága, šťastných konců a naděje nových začátků…

Ne, Čech nemá zažitý ideál kladného silného a krásného hrdiny, národní a osobní hrdosti. Nastává konflikt s po generace prosazovanou “morální hodnotou” falešné skromnosti: jen se na mne podívejte, sedím tu v koutě, pro jistotu si ze sebe dělám legraci, aby si snad nikdo nepomyslel, že si o sobě moc myslím, ale když se na mne pořádně podíváte, určitě na to přijdete, že jsem ten nejinteligentnější, nejzábavnější, nejšikovnější, vy to určitě ve mně objevíte a já to jednou celému světu ukážu… Češi nemají mentalitu superstar. Nechtějí se ani kvalitně a krásně oblékat, aby si přiznali, že za něco stojí a že smějí vytvářet krásnější realitu a použít k tomu jako materiál svou vlastní osobu. Vyjádřit úctu svému okolí tím, že budou cíleně budovat svou image – významem, který budou přikládat kultivovanému používání svého jazyka, chování, řeči těla atd. “Jen si najděte mé pravé já za mými ošoupanými botami, ohozem stylu těžkého casual (nebo lépe bezdomovce) a slangem na úrovni mentálně postiženého jedince…”

Jak těžký hřích, stavět kýč proti takto skvostně fungujícímu systému alibistické obrany vlastní neschopnosti!

Důležitost místa v parku pod stromy se rovná významem soukromému pozemku.

Chápala bych nutnost veřejné diskuse v případě, že by se jednalo o exponovaný veřejný prostor. Ovšem tady nikoho ani nenapadlo protlačovat sochu Majkla na Václavské náměstí nebo čestné nádvoří Pražského hradu či vyšehradský Slavín. To jsou totiž skutečná místa svázaná s národní identitou, kde pouhou lokací objektu by došlo k oficiální “celonárodní” identifikaci s významem, které daný projekt představuje. Tak o co tady jde?

Proč by měli mít někteří lidé právo na to, diktovat jiným nějaká omezení tam, kde je druhá skupina na jejich vlastních právech nijak neomezuje? (Neboli: koho omezuje soška na místě v parku, kterým během celého dne projdou 3 pejskaři, dva zamilované páry a pět -náctiletých slečen na procházce?)To je skutečně zpochybnění základního principu demokracie.

Budeme napříště všichni společně hlasovat o tom, zda je přípustná další existence koprové omáčky, když ji zbožňuje 1 milión Čechů, ale dalšímu miliónu a půl lidí se z ní dělá zle od žaludku?

O vztyčení všech stovek existujících pražských pomníčků a památníčků samozřejmě nebyla pořádána veřejná referenda. V rámci zdravého rozumu bylo za bernou minci vzato vždy přání určité (většinové či menšinové) skupiny osob, které žádost vznesly. Zbytek národa se spokojil se standardním vyřízením všech formalit tak, aby vzniklý objekt neohrožoval nikoho na životě, neohrožoval veřejnou morálku ani neurážel vkus – a od toho jsou tady příslušní odborníci a instituce.

Jak to, že tentokrát takový postup nestačí? Inu, jedná se o Michaela Jacksona, nejznámějšího člověka planety, který ani po své smrti bůhvíproč nepřestal rozdmýchávat vášně. A o čí vášně se jedná? Většinou těch lidí, kdo toho o Michaelovi moc neví. Možná jen podvědomě tuší, že kdyby si jeho čistotu a intenzitu prožitku připustili k tělu, asi by pořádně rozhýbal jejich emoce a svědomí a nutil by je dotknout se svého opravdového já… Brání se tomuto poznání tak, jako se v pohádkách síly zla brání dobru, které nakonec stejně zvítězí (on ten pohádkový svět vůbec není tak odtržený od života, jak by si mohl někdo myslet a Michaelův svět je právě onou spojnicí mezi pohádkou a skutečností, podvědomým tušením dobra a jeho snesením na pevnou zem…). Michael není první z filozofů, kteří se dotýkali otázky, nakolik je náš svět reálný a nakolik proměnlivý (jenže nikdo z nich se na rozdíl od Michaela ani nepokusil přenést sny do plodné praxe konání dobra, činů lásky). Kdo že na to přišel, že to společné, co spojuje lidi všech vyznání, stupňů vzdělání, kvalit, zkušeností, je ta nejobyčejnější lidská radost? Že by taky nějaký muzikant? Od té doby ale už pár let uplynulo – jmenoval se Ludwig van Beethoven a právě skládal svou Devátou symfonii…

Proč chceme brát mladým idol, na němž si váží toho, že odsuzoval používání drog a nikdy nemluvil sprostě? Už asi není ta vhodná doba na Mirka Dušína a jeho Rychlé Šípy?

Některá tvrzení odpůrců stavby sochy jsou více než úsměvná. Jenže ona nejsou jejich autory míněna jako vtip, a tak možná nebude na škodu se nad nimi trochu zamyslet.

Národní ideály jsou samozřejmě důležité, ale k čemu slouží izolace? Žijeme snad na Marsu, že nám cizí kultury nemají co dát? Nehrozí snad z tohoto uzavření se neodvratná degenerace? Marťané budou marťanům stavět pomníky a především nebudou žádné cizáky vpouštět na svoji planetu – to aby ty cizí kultury nezamořily tento úžasný Mars svým vlivem… Je sice zcela běžné, že z minulosti v Čechách i v Praze samotné máme spoustu pomníků vystavěných na památku pobytu zahraničních osobností (spisovatelů, hudebníků, vědců atd.), stejně jako je tomu všude jinde na světě, ale kvůli Michaelovi je naprosto nezbytné tento nebezpečný zvyk zakázat. Cizákům u nás pomníky stavět nebudeme! Je nám tak dobře v tom našem českém trošku zasmrádlém rybníčku, že nejspíš vůbec nepotřebujeme žádné čerstvé povětří, abychom se porovnali s ideály, ambicemi a kulturou jiných národů (a tak byli lépe schopni i jejich příslušníkům něco nabídnout a vést s nimi dialog). Ty nejsamozřejmější principy pod sluncem se v očích těchto šovinistických obránců národa stávají podezřelými precedenty. Netřeba svádět vinu na komunisty, fašisty, sovětského bratra, Habsburky – my si stačíme sami, abychom se zadusili svými komplexy méněcennosti.

Já osobně, abych poděkovala Michaelovi za to, že mi dal vzpomenout na mé vlastní ideály, jsem se rozhodla na jeho počest splnit si několik snů – a opravdu to stálo za to.

V divadle Hybernia proběhl 25.6. úžasný galavečer za účasti skvělých účinkujících i diváků v duchu té nejkrásnější lidské sounáležitosti. Všem, kdo tam byli a na přípravách akce se účastnili, z celého srdce děkuji.

Až do konce srpna je v prostorách vstupního foyer a malého foyer divadla Hybernia k vidění výstava fotografií, uměleckých děl a dalšího materiálu věnovaná Michaelu Jacksonovi.

Jeden z nejhezčích pocitů je ten, který člověk má, když něco uskuteční. To ovšem ti, kdo pouze skepticky kritizují, nikdy nemohou zažít. Je mi jich protentokrát velice líto, ale věřím, že i oni jednou zažijí něco mimořádného, co je navždy obohatí. Nejsnazší cesta k tomu je zvednout se ze židle a začít něco dělat. Možná si nechte poradit od Michaela.

V Praze dne 11.7.2010

Daniela Kartáková, akademická sochařka


 

 
Jdeme do toho! Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Čtvrtek, 27 Srpen 2009 10:33


project: heal the world

[Michael Jackson navždy v nás
]


Poděkujme společně Michaelovi za jeho bezvýhradnou lásku.

 

Pro všechny, kdo milovali Michaela Jacksona a přejí si, aby jeho odkaz a poselství žily dál v srdcích nás všech.


Jako vzpomínku na Michaela chystáme významné setkání na léto 2010, jehož součástí bude:

 

 • výstava výtvarných děl, dokumentů, soukromých sbírek, prózy a poezie, projektů humanitární činnosti aj. od 25.6. do 29.8.2010
 • u příležitosti zahájení i derniéry výstavy oslava a představení – hudba, choreografie, vzpomínky, slavnost pro děti…
 • Jste ochotni věnovat Michaelovi trochu ze svého volného času?

  Jste kreativní – máte koníčky, jako je hudba, tanec, psaní, výtvarná činnost aj.?

  Sbíráte cokoli, co se váže k osobě Michaela Jacksona?

  Souhlasíte s Michaelovou myšlenkou, že je třeba aktivně se zapojit, má-li se vylepšit tento svět?

  Připojte se k nám, inspirujte svými myšlenkami ostatní!

  Práce na uzdravení světa může být tou nejskvělejší zábavou!

  Čím více nás bude, tím lépe se nám podaří dosahem akce odrazit význam velikosti Michaelovy osobnosti, tvorby, myšlenek!

  Sledujte tento web a zapojte se !!!

 
Michaelův odkaz Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Pátek, 28 Srpen 2009 05:16

Život většiny smrtelníků plyne po většinu času poklidně a ukolébává nás tak v přesvědčení, že vše je v pořádku, že děláme to co máme. Jistě, poděkujme Bohu za tuto jistotu, která nám ponechává klid na běžný život. Ovšem někdy nastanou situace, které nás nutí k zamyšlení, zda opravdu děláme ve svém životě vše, co je třeba, abychom měli dobrý pocit ze sebe samotných. Taková situace nastala, když neočekávaně a tragicky zemřel Michael Jackson. Všichni, kdo jen trochu znali jeho tvorbu, si uvědomovali velikost jeho génia a ti, kteří dokázali nahlédnout do nitra jeho osobnosti, zůstali okouzleni jeho nadpozemskou čistotou, citem a láskou, s níž všude kolem sebe šířil dobro. Veškeré úsilí, které věnoval rozvoji svého talentu, díky kterému získal neuvěřitelný vliv na milióny lidí několika generací, zúročil na vyšší úrovni při šíření myšlenek lidské sounáležitosti, pomoci a uzdravení světa. V jeho díle a osobnosti jdou ruku v ruce umění a jeho duchovní náplň, vyšší poslání. Nabízí se paralela s historickými osobnostmi, které dokázaly ve své době něco podobného, ovlivnit pozitivním způsobem myšlení mas lidí a proto nezůstaly zapomenuty. Často v křesťanské tradici nosí tyto osobnosti přídomek svatosti…

Celý článek...
 
Pro ty, kdo Michaela zrovna nemusí aneb inspiraci lze hledat i jinde Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Čtvrtek, 27 Srpen 2009 10:25

Možná se mezi návštěvníky našich stránek najdou i ti, které vůbec nenapadne, proč spojovat právě osobnost Michaela Jacksona s pozitivními myšlenkami, s touhou napravit svět a s návratem k opravdovosti ideálů...

Celý článek...
 
Několik myšlenek pro inspiraci Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Čtvrtek, 20 Srpen 2009 18:27
 • Uzdravit svět – to nejsou jen velká slova. Je třeba, abychom je neustále naplňovali spoustou konkrétních maličkostí...
Celý článek...
 

Newsflash

Krkonoše - příležitost !!!

Zveme všechny milovníky zimy do Horní Malé Úpy v Krkonoších, kde majitelé penzionů Družba a Hořec hostí budovatele Zimního pohádkového království. Zde spolupracují profesionální sochaři s amatérskými zájemci a s dětmi z dětských domovů při vytváření sněhových komplexů a uměleckých děl z ledu a sněhu.

Můžete se zúčastnit i vy!!!

Akce trvá po celou zimní sezónu až do jara - ubytování a strava pro účastníky zdarma (podmínkou je věnovat polovinu každého dne pobytu práci na budování Pohádkového království).

Blanka Žáčková vytváří Čerta


 

 

OUR Story (of HIStory)

V září tohoto roku si připomeneme 15. výročí Michaelova koncertu na pražské Letné!

Přijďte s námi strávit celý den věnovaný vzpomínkám na tento mimořádný zážitek, hudbě, tanci a Michaelovu poselství. Tentokrát bude mít naše setkání mezinárodní rozměr, právě tak, jak si to Michael vždy přál - jeho umění a láska spojuje lidi v zájmu šíření dobra.

Odpolední putování po místech Michaelova pobytu v Praze završí v 19:00 hod. tribute koncert v Divadle Hybernia v centru Prahy.


 

 

!!! POZOR POZOR !!!

V sobotu 25.6. se můžete těšit na zcela neobvyklý zážitek - Tribute Parník Party věnovaná Michaelovi a všemu, co měl rád. Nebude tedy chybět Michaelova hudba, tanec imitátorů, tanečních skupin a možnost si zatančit na palubě lodi spou s ostatními. Chystáme i skvělé hry a překvapení!!!

Kdy: sobota 25.6. 2011, 17:00 - 19:30 hod.

Kde: Loď Európé, Praha 1, nábřeží Na Františku (u zastávky bus č. 133 "Nemocnice na Františku")

Vstupné: 260,- Kč

Rezervace vstupenek prostřednictvím mailu (info@heal-the-world.cz)

Loďka...


 

 

Na velikonoční neděli 24.4. jste všichni srdečně zvání na velký Velikonoční pochod Prahou, který začíná ve 14:00 hod. na stanici metra Muzeum (u "koně") na Václavském náměstí v Praze.
Dále půjdeme směr Můstek - Prašná brána a Palladium - Staroměstské náměstí - hotel InterContinental.
Během pochodu budeme tančit (proto pilně cvičte choreografii Drill a dále i TDCAU - tak, jak se nacvičuje při společných trénincích v Podolí každé pondělí) a vybírat penízky na Dětské centrum v Praze-Krči.
Jako obvykle spojíme příjemné s užitečným a dopředu objednáváme pěkné počasí!
...dorazí i Milan Balkins!


 

V tyto podzimní dny se sejdeme, abychom si společně vychutnali tajemnou atmosféru - Halloween Ghosts Party bude ve znamení videoklipu Ghosts a všech dalších Michaelových tématických "záhrobních" fantazií.
Nachystejte si stylový kostým a jste vítání v sobotu 6.11. od 20:00 (pomoci s přípravami, např. instalací dekorací můžete již od 17:00) v hudebním klubu XT3 v Praze na Žižkově - www.xt3.cz, Rokycanova 29. Můžete přispět jakoukoli vhodnou dekorací, příspěvkem k programu...


 

V rámci výstavy TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON vyhlašujeme literární soutěž o nejlepší báseň věnovanou Michaelovi nebo jím inspirovanou.
Básně do soutěže posílejte e-mailem na adresu: info@heal-the-world.cz   nejpozději do 24:00 hodin dne 25.8.2010.
Proběhne vyhodnocení a vítězové budou vyhlášeni na závěrečném večeru výstavy v Divadle Hybernia dne 29.8. (začátek v 17:00 hodin). Zde budou předány hodnotné věcné ceny vítězům (pokud autoři nejlepších básní nebudou osobně přítomni, dohodne se osobně jiný způsob předání ceny).
Spolu se soutěžními básněmi nám prosím posílejte i své jméno a kontakt.
Nejlepší básně přečteme v Hybernii veřejně během slavnostního večera. 


 

MOONWALK WORKSHOP II.
Po velkém úspěchu první akce si zopakujeme výuku moonwalku a dalších Michaelových specialit opět v neděli 22.8. od 12:00 do 19:00 hodin. Vašimi instruktory v průběhu odpoledne budou nejlepší imitátoři MJ: Roy Shovel a Alphonse Mboussa.


 

Vstupenky na závěrečný večer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON /II/ v Divadle Hybernia, který se koná 29.8. od 17:00 hod. jsou v prodeji v předprodejní síti TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz).
Opět Vás čeká nabitý program show, vystoupí řada imitátorů a hostů.
V rámci večera budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší báseň inspirovanou M. Jacksonem.
Proběhne dobročinná aukce některých vystavených děl a dalších předmětů.


 

MOONWALK WORKSHOP
V sobotu 14.8. od 12. do 19. hod. jsou v divadle Hybernia (na naší výstavě o Michaelovi) vítáni všichni, kdo si chtějí pod vedením vynikajících imitátorů vyzkoušet moonwalk a další typické prvky Michaelova tance.


 

Děkujeme za příspěvky, které nám poskytujete na výstavu! Nyní se naskýtá nová možnost jejich využití:

pojďme spojit své síly a do data 15. výročí koncertu MJ na pražské Letné v září 1996, kde zahajoval své turné HIStory, připravíme krásnou výpravnou knihu s příspěvky nás všech!

Kdo byl svědkem událostí, které tehdy proběhly, setkání s MJ, kdo byl přítomen na místech, která tenkrát Michael navštívil – můžete přispět svým svědectvím, ať již Vaším popisem toho, co jste v oněch dnech prožívali, tak Vašimi fotografiemi (podrobnosti a aktuality v kategorii literatura)!


 

Hledat

Valid XHTML and CSS.