Home Výtvarné umění Daniela {korat} Můj slib Michaelovi

Partneři

Partneři akce

Zimní pohádkové království

 

HAMMER TIME s.r.o.

(majitel penzionů Družba, Hořec,

Šáteček a Zámeček v Horní Malé Úpě)

 

Firma

poskytla led na tvorbu ledových soch

PřihlášeníMůj slib Michaelovi Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Neděle, 23 Srpen 2009 14:52

Takže jak začít?

Nápad tu je, a více než nápad – jakési vnuknutí, nebo prozaičtěji nakopnutí. Kdysi jsem měla své velké sny a záhy udělala vše pro to, abych je dobře schovala, pošlapala, zasunula do podpalubí a už to vypadalo, že se nikdy nedostanou zpět na světlo boží.

Ale osud řídí dobře naše loďky, a když nedokážeme vědomě dát našemu snažení správný směr, občas nás popošťouchne tak, že nějaký nový směr zkrátka nabrat musíme.

Celý svůj život miluji dobrodružství. K tomu vůbec nepotřebuji vysoké hory, adrenalinové sportovní výkony a koneckonců mne ani moc neláká poznávání nových krajů. Zajímavá kombinace – být těžce konzervativní a milovat dobrodružství.

Asi by se to dalo říci tak, že se nebráním překvapivým nápadům a uznám-li situaci za uzrálou, neváhám měnit jakýkoli zaběhaný řád svého života (ono něco takového vlastně vůbec neexistuje).

Chyba lávky – největší nuda na světě je hnát se každou chvíli za něčím novým. Člověk pak přichází o ta nejnapínavější dobrodružství, která se rozvíjejí do hloubky, podél cesty namířené vytrvale jedním jediným směrem.

Ale jak si jen vybrat tu správnou cestu – co je správné? Ona totiž ani nezřízená láska k dobrodružství mne neodradila od vyznávání jistých morálních hodnot. A možná trochu scestnou hodnotou je mé zbabělé přání, že pro každé rozhodnutí chci mít dobrý důvod (i Dante si v Božské komedii povšiml, že “uprostřed jídel stejných bez výhrady by člověk svobodný spíš zemřel hlady…”). Takže hledání jediné správné cesty poslání se stalo zoufalým blouděním ve snaze najít svou “užitečnost”. Zjistila jsem, že: umím se obstojně naučit cizí jazyk, umím jej profesionálně používat, umím být korektní a pečlivá téměř v jakékoli práci (tedy pokud při tom není vyžadována manuální zručnost, tam se do závodění nepouštím), jsem schopná pochopit záležitosti praktické a logické a na svůj obdiv pro techniku jsem bohužel přišla trochu pozdě (ano, to byla jedna z možných cest, stejně jako medicína, kterou jsem neměla odvahu vystudovat, abych nemusela prosazovat své přání proti přání rodičů).

Umím se šíleně zamilovat, prožít lásku, o které se píše v těch nejsilnějších románech a umím se zhroutit, když selže takový vztah. Umím přežít 16 let jako živoucí mrtvola – bez vůle, bez možnosti relaxovat, bez schopnosti se soustředit, natož mít pomyšlení na jakoukoli tvorbu – kde nejsou myšlenky, nelze je vyjadřovat, jak prosté.

Budu umět znovu procitnout k životu, když jsem to Michaelovi slíbila?

Můj slib:

Od této chvíle, po dobu jednoho roku, ale spíše už napořád, chci věnovat všechnu svou energii Michaelovu odkazu. Udělám to, co jsem zatím za svůj dost dlouhý život nikdy nezkusila, půjdu jedním směrem bez ohledu na to, zda budu mít pocit, že mé snažení slaví úspěchy nebo nikoli. Jestli tato cesta měla smysl, se zeptám až po roce, ne dříve. Mezitím pro vytyčený cíl udělám vše, na co budou stačit moje (zbylé) síly a schopnosti.

Nechám se inspirovat Michaelovým poselstvím a z toho budou vznikat sochy, kresby, medaile, kompozice, koláže, fotografie aj. Vytvořím jednu postavu znázorňující Michaela, kterou si připravím jako model pro jeho sochu z mramoru v životní nebo mírně nadživotní velikosti.

Práce vzniklé na základě toho záměru vystavím v létě 2010 na naší výstavě ve spolupráci s dalšími výtvarníky a jinými umělci či jen obdivovateli Michaela.

 

 

Newsflash

Krkonoše - příležitost !!!

Zveme všechny milovníky zimy do Horní Malé Úpy v Krkonoších, kde majitelé penzionů Družba a Hořec hostí budovatele Zimního pohádkového království. Zde spolupracují profesionální sochaři s amatérskými zájemci a s dětmi z dětských domovů při vytváření sněhových komplexů a uměleckých děl z ledu a sněhu.

Můžete se zúčastnit i vy!!!

Akce trvá po celou zimní sezónu až do jara - ubytování a strava pro účastníky zdarma (podmínkou je věnovat polovinu každého dne pobytu práci na budování Pohádkového království).

Blanka Žáčková vytváří Čerta


 

 

OUR Story (of HIStory)

V září tohoto roku si připomeneme 15. výročí Michaelova koncertu na pražské Letné!

Přijďte s námi strávit celý den věnovaný vzpomínkám na tento mimořádný zážitek, hudbě, tanci a Michaelovu poselství. Tentokrát bude mít naše setkání mezinárodní rozměr, právě tak, jak si to Michael vždy přál - jeho umění a láska spojuje lidi v zájmu šíření dobra.

Odpolední putování po místech Michaelova pobytu v Praze završí v 19:00 hod. tribute koncert v Divadle Hybernia v centru Prahy.


 

 

!!! POZOR POZOR !!!

V sobotu 25.6. se můžete těšit na zcela neobvyklý zážitek - Tribute Parník Party věnovaná Michaelovi a všemu, co měl rád. Nebude tedy chybět Michaelova hudba, tanec imitátorů, tanečních skupin a možnost si zatančit na palubě lodi spou s ostatními. Chystáme i skvělé hry a překvapení!!!

Kdy: sobota 25.6. 2011, 17:00 - 19:30 hod.

Kde: Loď Európé, Praha 1, nábřeží Na Františku (u zastávky bus č. 133 "Nemocnice na Františku")

Vstupné: 260,- Kč

Rezervace vstupenek prostřednictvím mailu (info@heal-the-world.cz)

Loďka...


 

 

Na velikonoční neděli 24.4. jste všichni srdečně zvání na velký Velikonoční pochod Prahou, který začíná ve 14:00 hod. na stanici metra Muzeum (u "koně") na Václavském náměstí v Praze.
Dále půjdeme směr Můstek - Prašná brána a Palladium - Staroměstské náměstí - hotel InterContinental.
Během pochodu budeme tančit (proto pilně cvičte choreografii Drill a dále i TDCAU - tak, jak se nacvičuje při společných trénincích v Podolí každé pondělí) a vybírat penízky na Dětské centrum v Praze-Krči.
Jako obvykle spojíme příjemné s užitečným a dopředu objednáváme pěkné počasí!
...dorazí i Milan Balkins!


 

V tyto podzimní dny se sejdeme, abychom si společně vychutnali tajemnou atmosféru - Halloween Ghosts Party bude ve znamení videoklipu Ghosts a všech dalších Michaelových tématických "záhrobních" fantazií.
Nachystejte si stylový kostým a jste vítání v sobotu 6.11. od 20:00 (pomoci s přípravami, např. instalací dekorací můžete již od 17:00) v hudebním klubu XT3 v Praze na Žižkově - www.xt3.cz, Rokycanova 29. Můžete přispět jakoukoli vhodnou dekorací, příspěvkem k programu...


 

V rámci výstavy TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON vyhlašujeme literární soutěž o nejlepší báseň věnovanou Michaelovi nebo jím inspirovanou.
Básně do soutěže posílejte e-mailem na adresu: info@heal-the-world.cz   nejpozději do 24:00 hodin dne 25.8.2010.
Proběhne vyhodnocení a vítězové budou vyhlášeni na závěrečném večeru výstavy v Divadle Hybernia dne 29.8. (začátek v 17:00 hodin). Zde budou předány hodnotné věcné ceny vítězům (pokud autoři nejlepších básní nebudou osobně přítomni, dohodne se osobně jiný způsob předání ceny).
Spolu se soutěžními básněmi nám prosím posílejte i své jméno a kontakt.
Nejlepší básně přečteme v Hybernii veřejně během slavnostního večera. 


 

MOONWALK WORKSHOP II.
Po velkém úspěchu první akce si zopakujeme výuku moonwalku a dalších Michaelových specialit opět v neděli 22.8. od 12:00 do 19:00 hodin. Vašimi instruktory v průběhu odpoledne budou nejlepší imitátoři MJ: Roy Shovel a Alphonse Mboussa.


 

Vstupenky na závěrečný večer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON /II/ v Divadle Hybernia, který se koná 29.8. od 17:00 hod. jsou v prodeji v předprodejní síti TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz).
Opět Vás čeká nabitý program show, vystoupí řada imitátorů a hostů.
V rámci večera budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší báseň inspirovanou M. Jacksonem.
Proběhne dobročinná aukce některých vystavených děl a dalších předmětů.


 

MOONWALK WORKSHOP
V sobotu 14.8. od 12. do 19. hod. jsou v divadle Hybernia (na naší výstavě o Michaelovi) vítáni všichni, kdo si chtějí pod vedením vynikajících imitátorů vyzkoušet moonwalk a další typické prvky Michaelova tance.


 

Děkujeme za příspěvky, které nám poskytujete na výstavu! Nyní se naskýtá nová možnost jejich využití:

pojďme spojit své síly a do data 15. výročí koncertu MJ na pražské Letné v září 1996, kde zahajoval své turné HIStory, připravíme krásnou výpravnou knihu s příspěvky nás všech!

Kdo byl svědkem událostí, které tehdy proběhly, setkání s MJ, kdo byl přítomen na místech, která tenkrát Michael navštívil – můžete přispět svým svědectvím, ať již Vaším popisem toho, co jste v oněch dnech prožívali, tak Vašimi fotografiemi (podrobnosti a aktuality v kategorii literatura)!


 

Hledat

Valid XHTML and CSS.