Home Michael Jackson Zeď vyznání Vyznání Michaelovi

Partneři

Partneři akce

Zimní pohádkové království

 

HAMMER TIME s.r.o.

(majitel penzionů Družba, Hořec,

Šáteček a Zámeček v Horní Malé Úpě)

 

Firma

poskytla led na tvorbu ledových soch

PřihlášeníVyznání Michaelovi Tisk Email
Michael Jackson - Zeď vyznání
Napsal uživatel Daniela   
Středa, 26 Srpen 2009 21:53

Smrt Michaela Jacksona mne poznamenala tak, jako asi spoustu dalších...

Smrt Michaela Jacksona mne poznamenala tak, jako asi spoustu dalších. Musím se přiznat, že za jeho života jsem měla pouze zcela schematickou představu o jeho tvorbě a dost slušnou sbírku informací z bulvárního tisku o jeho (řekněme) excesech. To vše ale jeho odchod radikálně změnil. Mnoho dalších nynějších Michaelových fanoušků si prožilo něco obdobného: bylo to, jako by jeho duše odcházela pryč z tohoto světa se zdrcující lítostí za nedokončené dílo, a to jaksi skrze nás. Najednou jsem jej poznala nějak zevnitř z jeho lidské stránky a už neměla sebemenší pochybnosti o jeho čistotě, názorech, bezbřehé lásce k bližnímu. Bylo to, jako by mi zemřel nejbližší příbuzný, nejmilejší přítel, útočily na mne výčitky za to, jak moc musel tento anděl v lidském těle trpět, než jsme ho utrápili k smrti. Kolik nám toho mohl dát navíc, kdybychom mu pomohli v jeho snaze uzdravit tento svět.

Tak jako jiní jsem pozorovala jednotlivé projevy tohoto “průniku” veliké všeobjímající duše skrze nás přeživší – pozůstalé: nejprve dojemně marnou snahou zachovat jej na tomto světě tak, že budeme dělat vše jako on – tančit, zpívat, oblékat se a kdovíco ještě. Stejně jako ostatní jsem brzy zklamaně s obrovským prázdnem v srdci pochopila, že to nefunguje. Pak mne napadlo řešení, ale ihned jsem je oplakala jako nerealizovatelné (škoda, vůbec to nebyla špatná myšlenka): proč nikoho z fanoušků nenapadne, namísto zoufalého oplakávání, sejít se všichni spolu ne k pohřbu, ale k pronikavé modlitbě a stejně jako v mystických Michaelových klipech tak spustit zázračný životodárný vítr, který by Michaelovi navrátil život?! Vždyť by to bylo úplně to nejmenší, co bychom pro něj mohli udělat, jako poděkování za radost, kterou on nám svým životem a tvorbou předal. Alespoň bychom mu ukázali, že jsme pochopili, co si nás přál naučit. V těch prvních dnech jako bych vnímala Michaelovu úzkostlivou snahu vysvětlit nám, po čem toužil, co si myslel a cítil, že nemáme soudit nic špatného o něm a že máme pokračovat v jeho úsilí.

Jenže čas nelze zastavit a duše Michaela putovala dál, v míru se rozžehnala se světem a zůstalo jen poselství zaseté hluboko ve mně, tolikrát vyjádřené během Michaelova života: nelze jej přivolat zpět, alespoň ne do tohoto života, ale i když tu nebude nikdo, kdo by přesně jako on dokázal zatančit moonwalk, složit novou hudbu, procítěně ji zazpívat a s nadpozemskou fantazií vycizelovat videoklipy, je třeba, aby každý člověk dělal ve svém životě vše nejlépe, jak umí, aby v sobě rozvíjel dobré vlastnosti, lásku, pochopení pro druhé a pro všeobecné zájmy. Aby řešil existující problémy, které je v jeho silách řešit a nezavíral před nimi oči. Aby jednal vždy podle svého svědomí a vždy plnou vahou svého pravého já, svého nejčistšího přesvědčení – zkrátka aby neztrácel drahocenný čas. A abychom nezapomínali, že radost, pohádka a hra jsou příjemné, krásné a jejich smysl je daleko hlubší, než by si někdo mohl myslet. Najdeme v nich vysvětlení celého mystéria smyslu našeho života.

To vše bylo Michaelovo poselství tak, jak jsem mu dokázala porozumět – a od chvíle, kdy ve mne tyto pravdy nalezly své místo, mám potřebu je sdílet se všemi lidmi, kteří se s nimi rovněž ztotožňují.

 

Newsflash

Krkonoše - příležitost !!!

Zveme všechny milovníky zimy do Horní Malé Úpy v Krkonoších, kde majitelé penzionů Družba a Hořec hostí budovatele Zimního pohádkového království. Zde spolupracují profesionální sochaři s amatérskými zájemci a s dětmi z dětských domovů při vytváření sněhových komplexů a uměleckých děl z ledu a sněhu.

Můžete se zúčastnit i vy!!!

Akce trvá po celou zimní sezónu až do jara - ubytování a strava pro účastníky zdarma (podmínkou je věnovat polovinu každého dne pobytu práci na budování Pohádkového království).

Blanka Žáčková vytváří Čerta


 

 

OUR Story (of HIStory)

V září tohoto roku si připomeneme 15. výročí Michaelova koncertu na pražské Letné!

Přijďte s námi strávit celý den věnovaný vzpomínkám na tento mimořádný zážitek, hudbě, tanci a Michaelovu poselství. Tentokrát bude mít naše setkání mezinárodní rozměr, právě tak, jak si to Michael vždy přál - jeho umění a láska spojuje lidi v zájmu šíření dobra.

Odpolední putování po místech Michaelova pobytu v Praze završí v 19:00 hod. tribute koncert v Divadle Hybernia v centru Prahy.


 

 

!!! POZOR POZOR !!!

V sobotu 25.6. se můžete těšit na zcela neobvyklý zážitek - Tribute Parník Party věnovaná Michaelovi a všemu, co měl rád. Nebude tedy chybět Michaelova hudba, tanec imitátorů, tanečních skupin a možnost si zatančit na palubě lodi spou s ostatními. Chystáme i skvělé hry a překvapení!!!

Kdy: sobota 25.6. 2011, 17:00 - 19:30 hod.

Kde: Loď Európé, Praha 1, nábřeží Na Františku (u zastávky bus č. 133 "Nemocnice na Františku")

Vstupné: 260,- Kč

Rezervace vstupenek prostřednictvím mailu (info@heal-the-world.cz)

Loďka...


 

 

Na velikonoční neděli 24.4. jste všichni srdečně zvání na velký Velikonoční pochod Prahou, který začíná ve 14:00 hod. na stanici metra Muzeum (u "koně") na Václavském náměstí v Praze.
Dále půjdeme směr Můstek - Prašná brána a Palladium - Staroměstské náměstí - hotel InterContinental.
Během pochodu budeme tančit (proto pilně cvičte choreografii Drill a dále i TDCAU - tak, jak se nacvičuje při společných trénincích v Podolí každé pondělí) a vybírat penízky na Dětské centrum v Praze-Krči.
Jako obvykle spojíme příjemné s užitečným a dopředu objednáváme pěkné počasí!
...dorazí i Milan Balkins!


 

V tyto podzimní dny se sejdeme, abychom si společně vychutnali tajemnou atmosféru - Halloween Ghosts Party bude ve znamení videoklipu Ghosts a všech dalších Michaelových tématických "záhrobních" fantazií.
Nachystejte si stylový kostým a jste vítání v sobotu 6.11. od 20:00 (pomoci s přípravami, např. instalací dekorací můžete již od 17:00) v hudebním klubu XT3 v Praze na Žižkově - www.xt3.cz, Rokycanova 29. Můžete přispět jakoukoli vhodnou dekorací, příspěvkem k programu...


 

V rámci výstavy TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON vyhlašujeme literární soutěž o nejlepší báseň věnovanou Michaelovi nebo jím inspirovanou.
Básně do soutěže posílejte e-mailem na adresu: info@heal-the-world.cz   nejpozději do 24:00 hodin dne 25.8.2010.
Proběhne vyhodnocení a vítězové budou vyhlášeni na závěrečném večeru výstavy v Divadle Hybernia dne 29.8. (začátek v 17:00 hodin). Zde budou předány hodnotné věcné ceny vítězům (pokud autoři nejlepších básní nebudou osobně přítomni, dohodne se osobně jiný způsob předání ceny).
Spolu se soutěžními básněmi nám prosím posílejte i své jméno a kontakt.
Nejlepší básně přečteme v Hybernii veřejně během slavnostního večera. 


 

MOONWALK WORKSHOP II.
Po velkém úspěchu první akce si zopakujeme výuku moonwalku a dalších Michaelových specialit opět v neděli 22.8. od 12:00 do 19:00 hodin. Vašimi instruktory v průběhu odpoledne budou nejlepší imitátoři MJ: Roy Shovel a Alphonse Mboussa.


 

Vstupenky na závěrečný večer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON /II/ v Divadle Hybernia, který se koná 29.8. od 17:00 hod. jsou v prodeji v předprodejní síti TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz).
Opět Vás čeká nabitý program show, vystoupí řada imitátorů a hostů.
V rámci večera budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší báseň inspirovanou M. Jacksonem.
Proběhne dobročinná aukce některých vystavených děl a dalších předmětů.


 

MOONWALK WORKSHOP
V sobotu 14.8. od 12. do 19. hod. jsou v divadle Hybernia (na naší výstavě o Michaelovi) vítáni všichni, kdo si chtějí pod vedením vynikajících imitátorů vyzkoušet moonwalk a další typické prvky Michaelova tance.


 

Děkujeme za příspěvky, které nám poskytujete na výstavu! Nyní se naskýtá nová možnost jejich využití:

pojďme spojit své síly a do data 15. výročí koncertu MJ na pražské Letné v září 1996, kde zahajoval své turné HIStory, připravíme krásnou výpravnou knihu s příspěvky nás všech!

Kdo byl svědkem událostí, které tehdy proběhly, setkání s MJ, kdo byl přítomen na místech, která tenkrát Michael navštívil – můžete přispět svým svědectvím, ať již Vaším popisem toho, co jste v oněch dnech prožívali, tak Vašimi fotografiemi (podrobnosti a aktuality v kategorii literatura)!


 

Hledat

Valid XHTML and CSS.