Home Výtvarné umění

Partneři

Partneři akce

Zimní pohádkové království

 

HAMMER TIME s.r.o.

(majitel penzionů Družba, Hořec,

Šáteček a Zámeček v Horní Malé Úpě)

 

Firma

poskytla led na tvorbu ledových soch

PřihlášeníVážení a milí výtvarníci

...profesionálové i amatéři, všichni:

- koho zajímá / inspiruje Michael Jackson;  a/nebo
- kdo by se rád vyjádřil k tématickému okruhu "uzdravení světa"

pojďte se zúčastnit naší výstavy!

Prostoru máme dost, takže se vůbec nebojte vytvářet i věci veliké a neobyčejné!
Můžete nám přispět klasickými výtvarnými díly (jako jsou sochy, obrazy, grafika atd.), můžete vymýšlet úplně cokoli - ať už to bude stát na zemi nebo na podstavci, viset na zdi nebo vznášet se v prostoru (na drobné předměty zajistíme vitrínu) - zkrátka neklaďte žádné meze své představivosti.


Celková koncepce výstavy bude připravena několik měsíců před jejím zahájením na základě přihlášených děl (to znamená, že si tady na webu otevřete svůj ateliér, kde představíte sebe, své dílo a budete aktualizovat zprávy o tom, co chystáte na vlastní výstavu) - budeme podávat aktuální info. Nepochybujte o tom, že ať už bude naše umělecká armáda jakkoli početná a jakkoli různorodá, prezentace na výstavě bude provedena tak, aby každé dílo či dílko vyniklo co nejlépe, ve správném kontextu!

Michael měl fantazii zcela nevyčerpatelnou - tak se jím nechte inspirovat a vložte do svého díla celé své já.
A jelikož je tato výstava, v souladu s Michaelovými ideály, zaměřena na uzdravování světa, zamýšlejte se dobře nad svými díly a pokud možno v nich navrhujte nějaká řešení (ono ptát se, někoho něčím šokovat - to jde většinou docela dobže, ale přidat ke své zneklidňující otázce také náznak odpovědi, to už je těžší, že?). Buďme pro změnu jednou pozitivní - vždyť už snad ani není co bourat, a rozbíjet na ještě menší kousíčky to, co už stejně rozbili jiní dávno před námi - no to je docela nuda, ne?

Pojďte si radši hrát na pohádku - tím se také trochu přiblížíme Michaelovi. Taková pohádka se šťastným koncem, ta se líbí každé dušičce (i když si někdo myslí, že už tomu odrostl a měl by se za něco stydět). Když už tak úplně pohádkám nevěříte, tak se jim přece můžete laskavě usmívat - a i taková pohádka vyprávěná s trochu hořkým úsměvem drsňáka, který už sám pohádkám dávno odrostl, může naplnit nadšením čistou duši...
Pro umělce - odborníky na Michaelovo dílo: tak trochu dílčím tématem na výstavě 2010 bude Michaelovo album Thriller a především skladba/videoklip Thriller - tak jestli Vás osloví, klidně se ponořte mezi zombíky a do tajů záhrobní mystiky... Ale musíte se umět vrátit nazpátek!

P.S.: Ještě jedno speciální přání - pokud jsou mezi Vámi výtvarníci - řemeslníci, kteří by třeba zvládli realizovat i nějaké dílo použitelné jako prolézačku (nebo pro jiný typ hry) pro děti , Vaše dílo bude velice vítáno!
To by se přece Michaelovi nelíbilo, kdybychom v našem projektu nemysleli na děti! Takže pokud se postaráme, budeme mít na výstavě takový mini-Neverland!

 
Newsflash

Krkonoše - příležitost !!!

Zveme všechny milovníky zimy do Horní Malé Úpy v Krkonoších, kde majitelé penzionů Družba a Hořec hostí budovatele Zimního pohádkového království. Zde spolupracují profesionální sochaři s amatérskými zájemci a s dětmi z dětských domovů při vytváření sněhových komplexů a uměleckých děl z ledu a sněhu.

Můžete se zúčastnit i vy!!!

Akce trvá po celou zimní sezónu až do jara - ubytování a strava pro účastníky zdarma (podmínkou je věnovat polovinu každého dne pobytu práci na budování Pohádkového království).

Blanka Žáčková vytváří Čerta


 

 

OUR Story (of HIStory)

V září tohoto roku si připomeneme 15. výročí Michaelova koncertu na pražské Letné!

Přijďte s námi strávit celý den věnovaný vzpomínkám na tento mimořádný zážitek, hudbě, tanci a Michaelovu poselství. Tentokrát bude mít naše setkání mezinárodní rozměr, právě tak, jak si to Michael vždy přál - jeho umění a láska spojuje lidi v zájmu šíření dobra.

Odpolední putování po místech Michaelova pobytu v Praze završí v 19:00 hod. tribute koncert v Divadle Hybernia v centru Prahy.


 

 

!!! POZOR POZOR !!!

V sobotu 25.6. se můžete těšit na zcela neobvyklý zážitek - Tribute Parník Party věnovaná Michaelovi a všemu, co měl rád. Nebude tedy chybět Michaelova hudba, tanec imitátorů, tanečních skupin a možnost si zatančit na palubě lodi spou s ostatními. Chystáme i skvělé hry a překvapení!!!

Kdy: sobota 25.6. 2011, 17:00 - 19:30 hod.

Kde: Loď Európé, Praha 1, nábřeží Na Františku (u zastávky bus č. 133 "Nemocnice na Františku")

Vstupné: 260,- Kč

Rezervace vstupenek prostřednictvím mailu (info@heal-the-world.cz)

Loďka...


 

 

Na velikonoční neděli 24.4. jste všichni srdečně zvání na velký Velikonoční pochod Prahou, který začíná ve 14:00 hod. na stanici metra Muzeum (u "koně") na Václavském náměstí v Praze.
Dále půjdeme směr Můstek - Prašná brána a Palladium - Staroměstské náměstí - hotel InterContinental.
Během pochodu budeme tančit (proto pilně cvičte choreografii Drill a dále i TDCAU - tak, jak se nacvičuje při společných trénincích v Podolí každé pondělí) a vybírat penízky na Dětské centrum v Praze-Krči.
Jako obvykle spojíme příjemné s užitečným a dopředu objednáváme pěkné počasí!
...dorazí i Milan Balkins!


 

V tyto podzimní dny se sejdeme, abychom si společně vychutnali tajemnou atmosféru - Halloween Ghosts Party bude ve znamení videoklipu Ghosts a všech dalších Michaelových tématických "záhrobních" fantazií.
Nachystejte si stylový kostým a jste vítání v sobotu 6.11. od 20:00 (pomoci s přípravami, např. instalací dekorací můžete již od 17:00) v hudebním klubu XT3 v Praze na Žižkově - www.xt3.cz, Rokycanova 29. Můžete přispět jakoukoli vhodnou dekorací, příspěvkem k programu...


 

V rámci výstavy TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON vyhlašujeme literární soutěž o nejlepší báseň věnovanou Michaelovi nebo jím inspirovanou.
Básně do soutěže posílejte e-mailem na adresu: info@heal-the-world.cz   nejpozději do 24:00 hodin dne 25.8.2010.
Proběhne vyhodnocení a vítězové budou vyhlášeni na závěrečném večeru výstavy v Divadle Hybernia dne 29.8. (začátek v 17:00 hodin). Zde budou předány hodnotné věcné ceny vítězům (pokud autoři nejlepších básní nebudou osobně přítomni, dohodne se osobně jiný způsob předání ceny).
Spolu se soutěžními básněmi nám prosím posílejte i své jméno a kontakt.
Nejlepší básně přečteme v Hybernii veřejně během slavnostního večera. 


 

MOONWALK WORKSHOP II.
Po velkém úspěchu první akce si zopakujeme výuku moonwalku a dalších Michaelových specialit opět v neděli 22.8. od 12:00 do 19:00 hodin. Vašimi instruktory v průběhu odpoledne budou nejlepší imitátoři MJ: Roy Shovel a Alphonse Mboussa.


 

Vstupenky na závěrečný večer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON /II/ v Divadle Hybernia, který se koná 29.8. od 17:00 hod. jsou v prodeji v předprodejní síti TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz).
Opět Vás čeká nabitý program show, vystoupí řada imitátorů a hostů.
V rámci večera budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší báseň inspirovanou M. Jacksonem.
Proběhne dobročinná aukce některých vystavených děl a dalších předmětů.


 

MOONWALK WORKSHOP
V sobotu 14.8. od 12. do 19. hod. jsou v divadle Hybernia (na naší výstavě o Michaelovi) vítáni všichni, kdo si chtějí pod vedením vynikajících imitátorů vyzkoušet moonwalk a další typické prvky Michaelova tance.


 

Děkujeme za příspěvky, které nám poskytujete na výstavu! Nyní se naskýtá nová možnost jejich využití:

pojďme spojit své síly a do data 15. výročí koncertu MJ na pražské Letné v září 1996, kde zahajoval své turné HIStory, připravíme krásnou výpravnou knihu s příspěvky nás všech!

Kdo byl svědkem událostí, které tehdy proběhly, setkání s MJ, kdo byl přítomen na místech, která tenkrát Michael navštívil – můžete přispět svým svědectvím, ať již Vaším popisem toho, co jste v oněch dnech prožívali, tak Vašimi fotografiemi (podrobnosti a aktuality v kategorii literatura)!


 

Hledat

Valid XHTML and CSS.