Home Mezilidské vztahy

Partneři

Partneři akce

Zimní pohádkové království

 

HAMMER TIME s.r.o.

(majitel penzionů Družba, Hořec,

Šáteček a Zámeček v Horní Malé Úpě)

 

Firma

poskytla led na tvorbu ledových soch

PřihlášeníMezilidské vztahy


Co jsou mezilidské vztahy a jak je vylepšovat PDF Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Sobota, 17 Říjen 2009 22:38

Nemůže být pochyb o tom, že dobré mezilidské vztahy jsou potřebné z mnoha důvodů. Kde jsou dobré vztahy (ať už je to v rodině, v práci, ve škole atd.), tam je pohoda, ta je prospěšná pro zdraví, lépe se v takovém prostředí pracuje (a výsledky jsou lepší!) - a zkrátka ten dobrý pocit, který v takovém prostředí máme, říká: v životě je všechno v pořádku, je správně všechno okolo mne a já jsem také ta správná osoba na správném místě...

Myslíte, že tento žádoucí pozitivní stav většinou odpovídá naší běžné realitě?
...
Ani ne, že? A to je obrovská škoda. Protože tu energii, kterou musíme vynakládat na překonání našeho vnitřního nepohodlí, pokud jsme zrovna nuceni se pohybovat v prostředí ne zrovna dobrých mezilidských vztahů, nemůžeme použít na něco jiného, přínosnějšího - třeba na to, abychom vytvářeli tak krásné umění, jako Michael!Smile
Takže určitě stojí za to s tím něco dělat - a to soustavně! Dobré vztahy nevznikají samy, ale musí se budovat, tvořit možná úplně stejně, jako nějaké umělecké dílo. Lidé se totiž bohužel nedokáží dorozumívat myšlenkami, a tak je nanejvýš potřebné se učit, jak druhým lidem kultivovaně a s tolerancí sdělovat své vlastní názory a pocity - aby aspoň ti, kteří si přejí s Vámi vycházet po dobrém, Vám dokázali porozumět. Čím větší je pomyslná vzdálenost mezi komunikujícími, čím odlišnější životní zkušenost, tím více trpělivosti je třeba. Všichni zúčastnění z takové citlivě řízené komunikace získají úplný zlatý poklad - úctu k sobě samotným. Z každého potenciálního souboje totiž odejdete jako vítězové. Jestli ono to nebude trochu i tím, že často dvě zdánlivě protilehlé strany v podstatě chtějí dosáhnout stejné věci - jen ten význam slov někdy chápou trochu jinak...
Ale to je na trochu delší povídání.

Můžeme vymýšlet, jak vylepšovat mezilidské vztahy:
- v rodině
- ve škole
- na pracovišti
- mezi sousedy
- v politice
(jejda, to je ale ožehavé téma!!!)
- mezi NÁRODY (no copak nemáte známé někde v cizině? - tak něco vymyslete ve spolupráci!!!)
- mezi různými sociálními skupinami jedné společnosti - lidmi různých ras a národností, zvyklostí, vzdělání...

Přemýšlejte, vymýšlejte - nejlépe nějaké skvělé happeningy!!!

A pozor - za chvíli tu máme Vánoce - to se takovéto téma právě nabízí!

Aktualizováno Sobota, 17 Říjen 2009 23:04
 


Newsflash

Krkonoše - příležitost !!!

Zveme všechny milovníky zimy do Horní Malé Úpy v Krkonoších, kde majitelé penzionů Družba a Hořec hostí budovatele Zimního pohádkového království. Zde spolupracují profesionální sochaři s amatérskými zájemci a s dětmi z dětských domovů při vytváření sněhových komplexů a uměleckých děl z ledu a sněhu.

Můžete se zúčastnit i vy!!!

Akce trvá po celou zimní sezónu až do jara - ubytování a strava pro účastníky zdarma (podmínkou je věnovat polovinu každého dne pobytu práci na budování Pohádkového království).

Blanka Žáčková vytváří Čerta


 

 

OUR Story (of HIStory)

V září tohoto roku si připomeneme 15. výročí Michaelova koncertu na pražské Letné!

Přijďte s námi strávit celý den věnovaný vzpomínkám na tento mimořádný zážitek, hudbě, tanci a Michaelovu poselství. Tentokrát bude mít naše setkání mezinárodní rozměr, právě tak, jak si to Michael vždy přál - jeho umění a láska spojuje lidi v zájmu šíření dobra.

Odpolední putování po místech Michaelova pobytu v Praze završí v 19:00 hod. tribute koncert v Divadle Hybernia v centru Prahy.


 

 

!!! POZOR POZOR !!!

V sobotu 25.6. se můžete těšit na zcela neobvyklý zážitek - Tribute Parník Party věnovaná Michaelovi a všemu, co měl rád. Nebude tedy chybět Michaelova hudba, tanec imitátorů, tanečních skupin a možnost si zatančit na palubě lodi spou s ostatními. Chystáme i skvělé hry a překvapení!!!

Kdy: sobota 25.6. 2011, 17:00 - 19:30 hod.

Kde: Loď Európé, Praha 1, nábřeží Na Františku (u zastávky bus č. 133 "Nemocnice na Františku")

Vstupné: 260,- Kč

Rezervace vstupenek prostřednictvím mailu (info@heal-the-world.cz)

Loďka...


 

 

Na velikonoční neděli 24.4. jste všichni srdečně zvání na velký Velikonoční pochod Prahou, který začíná ve 14:00 hod. na stanici metra Muzeum (u "koně") na Václavském náměstí v Praze.
Dále půjdeme směr Můstek - Prašná brána a Palladium - Staroměstské náměstí - hotel InterContinental.
Během pochodu budeme tančit (proto pilně cvičte choreografii Drill a dále i TDCAU - tak, jak se nacvičuje při společných trénincích v Podolí každé pondělí) a vybírat penízky na Dětské centrum v Praze-Krči.
Jako obvykle spojíme příjemné s užitečným a dopředu objednáváme pěkné počasí!
...dorazí i Milan Balkins!


 

V tyto podzimní dny se sejdeme, abychom si společně vychutnali tajemnou atmosféru - Halloween Ghosts Party bude ve znamení videoklipu Ghosts a všech dalších Michaelových tématických "záhrobních" fantazií.
Nachystejte si stylový kostým a jste vítání v sobotu 6.11. od 20:00 (pomoci s přípravami, např. instalací dekorací můžete již od 17:00) v hudebním klubu XT3 v Praze na Žižkově - www.xt3.cz, Rokycanova 29. Můžete přispět jakoukoli vhodnou dekorací, příspěvkem k programu...


 

V rámci výstavy TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON vyhlašujeme literární soutěž o nejlepší báseň věnovanou Michaelovi nebo jím inspirovanou.
Básně do soutěže posílejte e-mailem na adresu: info@heal-the-world.cz   nejpozději do 24:00 hodin dne 25.8.2010.
Proběhne vyhodnocení a vítězové budou vyhlášeni na závěrečném večeru výstavy v Divadle Hybernia dne 29.8. (začátek v 17:00 hodin). Zde budou předány hodnotné věcné ceny vítězům (pokud autoři nejlepších básní nebudou osobně přítomni, dohodne se osobně jiný způsob předání ceny).
Spolu se soutěžními básněmi nám prosím posílejte i své jméno a kontakt.
Nejlepší básně přečteme v Hybernii veřejně během slavnostního večera. 


 

MOONWALK WORKSHOP II.
Po velkém úspěchu první akce si zopakujeme výuku moonwalku a dalších Michaelových specialit opět v neděli 22.8. od 12:00 do 19:00 hodin. Vašimi instruktory v průběhu odpoledne budou nejlepší imitátoři MJ: Roy Shovel a Alphonse Mboussa.


 

Vstupenky na závěrečný večer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON /II/ v Divadle Hybernia, který se koná 29.8. od 17:00 hod. jsou v prodeji v předprodejní síti TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz).
Opět Vás čeká nabitý program show, vystoupí řada imitátorů a hostů.
V rámci večera budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší báseň inspirovanou M. Jacksonem.
Proběhne dobročinná aukce některých vystavených děl a dalších předmětů.


 

MOONWALK WORKSHOP
V sobotu 14.8. od 12. do 19. hod. jsou v divadle Hybernia (na naší výstavě o Michaelovi) vítáni všichni, kdo si chtějí pod vedením vynikajících imitátorů vyzkoušet moonwalk a další typické prvky Michaelova tance.


 

Děkujeme za příspěvky, které nám poskytujete na výstavu! Nyní se naskýtá nová možnost jejich využití:

pojďme spojit své síly a do data 15. výročí koncertu MJ na pražské Letné v září 1996, kde zahajoval své turné HIStory, připravíme krásnou výpravnou knihu s příspěvky nás všech!

Kdo byl svědkem událostí, které tehdy proběhly, setkání s MJ, kdo byl přítomen na místech, která tenkrát Michael navštívil – můžete přispět svým svědectvím, ať již Vaším popisem toho, co jste v oněch dnech prožívali, tak Vašimi fotografiemi (podrobnosti a aktuality v kategorii literatura)!


 

Hledat

Valid XHTML and CSS.