Home Projekty

Partneři

Partneři akce

Zimní pohádkové království

 

HAMMER TIME s.r.o.

(majitel penzionů Družba, Hořec,

Šáteček a Zámeček v Horní Malé Úpě)

 

Firma

poskytla led na tvorbu ledových soch

PřihlášeníHeal the World - Projekty
Zimní pohádkové království PDF Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Pátek, 16 Prosinec 2011 09:55

František Trost - Iglú jako hlava obra

V areálu Penzionu Družba v Horní Malé Úpě v prosinci 2011 vznikly objekty Zimního pohádkového království z ledu a sněhu. Soustředění se zúčastnili profesionální sochaři (Daniela Kartáková, Blanka Žáčková, František Trost) a ve spolupráci s dětmi z dětských domovů Dolní Lánov a Česká Lípa vytvořili hradby, skluzavky, iglú, pohádkové bytosti.

Přijďte se podívat a můžete se i sami aktivně zapojit do budování - čeká vás nevšední zážitek skvělé tvůrčí zábavy. Není třeba žádná zvláštní kvalifikace - stačí dobrá nálada a odhodlání!

Akce dále pokračuje po celou zimní sezónu!!!

Chcete-li přispět, stačí se nahlásit (tel.: 737 342 384, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) - majitel penzionu Družba nabízí zdarma pobyt a stravu těm, kteří jsou ochotni přijet a trávit polovinu každého dne pobytu budováním sněhového komplexu. Zbytek času pak samozřejmě můžete věnovat dalším zimním radovankám, sportu atd. - na místě najdete dostatek příležitostí.

www.hornimalaupa.cz

Stavba ledového andělaBlanka Žáčková - Pohádková čarodějniceBlanka Žáčková - Pohádková postava


 

Aktualizováno Neděle, 08 Leden 2012 16:23
 
Projekty PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 23 Srpen 2009 15:09

Není potřeba být profesionálem, naší iniciativy se může účastnit opravdu kdokoli a projektem se mohou stát nejrůznější myslitelné příspěvky.

Jediným společným jmenovatelem našich projektů má být inspirace tvorbou, osobou nebo myšlenkami Michaela Jacksona, zkrátka jeho odkazem v tom nejširším slova smyslu.

 
Michael si přál uzdravit tento svět.
On nám předal toto poselství ve své tvorbě a naším úkolem je uvádět je do života, a to tak, že každý z nás může vylepšit to, na co mu stačí síly. Svět se možná nedá uzdravit jediným zázrakem celý najednou, jak to ukazoval Michael ve videoklipech, alespoň my to neumíme, ale rádi bychom dokázali, že budeme-li s důvěrou a vytrvale pracovat na ozdravení každého jednotlivého, třeba dílčího problému, uděláme pro uzdravení světa mnoho. Jestliže budeme na problémy všichni jen poukazovat, ještě tím nic nezměníme. Daleko více docílíme, když najdeme adresné a smysluplné řešení alespoň jediné malé bolístky tohoto světa.

 

Svou formou se projektem mohou stát:

-         výtvarná díla (obrazy, sochy, grafika), multimediální umění

-         literatura (próza i poezie)

-         hudba, tanec, videoklipy

-         dokumenty o MJ, sbírky fotografií, předmětů, všeho, co s ním souvisí

-         podněty pro zlepšení mezilidských vztahů

-         humanitární projekty

-         ekologické projekty, kvalita života (zdraví)

a cokoli dalšího, co splní základní podmínku: je zaměřené na vylepšení alespoň malého kousku tohoto světa, aktivně a konkrétně se zapojuje do řešení malých i velkých problémů, přináší radost a lásku a je tvořené celým srdcem, s co nejlepším vědomím a svědomím a dá si práci proniknout co nejvíce k jádru problému a jeho konkrétnímu řešení.

Hledejte vtipná a hravá řešení, bavte se. Tvořte tak, jako tvořil Michael. Vydejte ze sebe to nejlepší, přinese to radost Vám i všem těm, které zaujme Váš projekt a nechají se jím dále inspirovat.

To, co náš svět nejvíce potřebuje a čím nejlépe dokážeme Michaelovi, že jsme věrní jeho odkazu, bude naše aktivní činnost, pomocí které dokážeme realizovat naše představy o lepším světě.

NÁŠ ŽIVOT JE OPRAVDOVÝ – ŽIJME JEJ DOOPRAVDY!

Autoři jednotlivých projektů se jejich připojením k naší iniciativě hlásí k jednoduché myšlence – všichni jsme součástí jednoho světa a jsme ochotni se zapojit a spojit naše síly, aby se tento svět stal lepším místem pro život!


ZÁVĚREČNÁ VÝSTAVA

Projekty prezentované na těchto stránkách budou na závěr celé akce shromážděny a fyzicky vystaveny u příležitosti oslav Michaela Jacksona a jeho odkazu v létě 2010. Tato výstava, jejíž součástí budou společná setkání s hudební a taneční produkcí, se bude konat v Praze a potrvá po celé období více než 2 měsíců, od prvního výročí úmrtí MJ 25.6. do výročí jeho narození 29.8.


Dílčím tématem prvního ročníku výstavy je "THRILLER" - jako připomínka Michaelova nejúspěšnějšího alba a zároveň nejprodávanějšího alba všech dob a hlavně námět titulní písně. Při vymýšlení Vašich příspěvků se můžete inspirovat právě tímto námětem - očekáváme výtvarné kompozice plné zombíků, skoro vážně míněného pohledu do světa za zrcadlem, můžete nachystat představení v duchu "Thrilleru"...

Přesné místo konání bude zvoleno v době, kdy už bude zřejmé, jaké konkrétní projekty budou do výstavy zařazeny a jejich rozsah. Jelikož nechceme Michaelovi dělat ostudu, ale naopak si ho připomínat způsobem, jaký by i jeho potěšil, velice nám záleží na tom, aby výstava byla ve svém celku velkolepá, profesionální a poskytovala opravdu silný pozitivní zážitek.
V souladu s tím jsme i předběžně vytipovali prostory, které budou důstojné, reprezentativní a svou rozlehlostí dávají nám možnost, abychom se sešli v hojném počtu - to přece chceme: ukázat, že celý svět stojí za Michaelem (a pokud to tak ještě úplně není, tak se postaráme, aby to brzy byla pravda) !!!

I návštěvníkům z ciziny musíme poskytnout odpovídající zážitek - a jelikož na koncertech a setkáních během výstavy rádi uvítáme i významné osobnosti mezinárodní scény, je třeba pro to vytvořit odpovídající prostředí.


 Co také najdete na výstavě:
- v průběhu celé výstavy budou zejména o víkendech pořádány workshopy:
- taneční - zejména děti se mohou učit choreografie podle Michaelových originálů (s vedením odborníka), zajistíme rychlokurs "moonwalku"...
- výtvarné - budou se malovat velké kompozice - koláže, např. si určitě vymalujeme rozměrnou scénu z videoklipu k Thrilleru, a nebude to žádné sólové umělecké dílo, ale krásná tvůrčí spolupráce; dále se bude přímo na místě vytvářet nadživotní Michaelova socha - na začátku bude jen nosná konstrukce a na závěr výstavy hotové dílo!
- místo pro dětské hry (mini-Neverland) - těšíme se, že umělci vytvoří některá díla určená právě k tomuto účelu
- "Zeď splněných přání": k dispozici bude jedna čarovná zeď, na kterou stačí napsat úplně upřímně Vaše tajné přání, něco opravdu krásného, co si ani netroufáte vyslovit, ale co byste si doopravdy přáli. Od té chvíle budete vědět, že na splnění tohoto přání usilovně pracujete, a budete mít mocného pomocníka!

 

AUKCE A SPONZORSKÉ DARY

U projektů, kde je uvedeno toto určení, budou výsledky tvorby nabídnuty k odkoupení na závěrečné aukci. Podstatná část vytěžených prostředků bude věnována na charitativní účely v souladu s myšlenkou naší iniciativy.

Nebráníme se ani příspěvkům naší činnosti formou sponzorských darů. Naši finanční přispěvatelé se zařadí vedle ostatních účastníků a bude uvedena forma jejich podpory projektu. Účelem těchto stránek však není jen vytvářet přehledy sponzorských darů, ale především soustředit zde co největší možný počet aktivních přispěvatelů.

 

 

Aktualizováno Úterý, 20 Říjen 2009 21:27
 
Několik myšlenek pro inspiraci Tisk Email
Napsal uživatel Daniela   
Čtvrtek, 20 Srpen 2009 18:27
  • Uzdravit svět – to nejsou jen velká slova. Je třeba, abychom je neustále naplňovali spoustou konkrétních maličkostí...
Celý článek...
 


Newsflash

Krkonoše - příležitost !!!

Zveme všechny milovníky zimy do Horní Malé Úpy v Krkonoších, kde majitelé penzionů Družba a Hořec hostí budovatele Zimního pohádkového království. Zde spolupracují profesionální sochaři s amatérskými zájemci a s dětmi z dětských domovů při vytváření sněhových komplexů a uměleckých děl z ledu a sněhu.

Můžete se zúčastnit i vy!!!

Akce trvá po celou zimní sezónu až do jara - ubytování a strava pro účastníky zdarma (podmínkou je věnovat polovinu každého dne pobytu práci na budování Pohádkového království).

Blanka Žáčková vytváří Čerta


 

 

OUR Story (of HIStory)

V září tohoto roku si připomeneme 15. výročí Michaelova koncertu na pražské Letné!

Přijďte s námi strávit celý den věnovaný vzpomínkám na tento mimořádný zážitek, hudbě, tanci a Michaelovu poselství. Tentokrát bude mít naše setkání mezinárodní rozměr, právě tak, jak si to Michael vždy přál - jeho umění a láska spojuje lidi v zájmu šíření dobra.

Odpolední putování po místech Michaelova pobytu v Praze završí v 19:00 hod. tribute koncert v Divadle Hybernia v centru Prahy.


 

 

!!! POZOR POZOR !!!

V sobotu 25.6. se můžete těšit na zcela neobvyklý zážitek - Tribute Parník Party věnovaná Michaelovi a všemu, co měl rád. Nebude tedy chybět Michaelova hudba, tanec imitátorů, tanečních skupin a možnost si zatančit na palubě lodi spou s ostatními. Chystáme i skvělé hry a překvapení!!!

Kdy: sobota 25.6. 2011, 17:00 - 19:30 hod.

Kde: Loď Európé, Praha 1, nábřeží Na Františku (u zastávky bus č. 133 "Nemocnice na Františku")

Vstupné: 260,- Kč

Rezervace vstupenek prostřednictvím mailu (info@heal-the-world.cz)

Loďka...


 

 

Na velikonoční neděli 24.4. jste všichni srdečně zvání na velký Velikonoční pochod Prahou, který začíná ve 14:00 hod. na stanici metra Muzeum (u "koně") na Václavském náměstí v Praze.
Dále půjdeme směr Můstek - Prašná brána a Palladium - Staroměstské náměstí - hotel InterContinental.
Během pochodu budeme tančit (proto pilně cvičte choreografii Drill a dále i TDCAU - tak, jak se nacvičuje při společných trénincích v Podolí každé pondělí) a vybírat penízky na Dětské centrum v Praze-Krči.
Jako obvykle spojíme příjemné s užitečným a dopředu objednáváme pěkné počasí!
...dorazí i Milan Balkins!


 

V tyto podzimní dny se sejdeme, abychom si společně vychutnali tajemnou atmosféru - Halloween Ghosts Party bude ve znamení videoklipu Ghosts a všech dalších Michaelových tématických "záhrobních" fantazií.
Nachystejte si stylový kostým a jste vítání v sobotu 6.11. od 20:00 (pomoci s přípravami, např. instalací dekorací můžete již od 17:00) v hudebním klubu XT3 v Praze na Žižkově - www.xt3.cz, Rokycanova 29. Můžete přispět jakoukoli vhodnou dekorací, příspěvkem k programu...


 

V rámci výstavy TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON vyhlašujeme literární soutěž o nejlepší báseň věnovanou Michaelovi nebo jím inspirovanou.
Básně do soutěže posílejte e-mailem na adresu: info@heal-the-world.cz   nejpozději do 24:00 hodin dne 25.8.2010.
Proběhne vyhodnocení a vítězové budou vyhlášeni na závěrečném večeru výstavy v Divadle Hybernia dne 29.8. (začátek v 17:00 hodin). Zde budou předány hodnotné věcné ceny vítězům (pokud autoři nejlepších básní nebudou osobně přítomni, dohodne se osobně jiný způsob předání ceny).
Spolu se soutěžními básněmi nám prosím posílejte i své jméno a kontakt.
Nejlepší básně přečteme v Hybernii veřejně během slavnostního večera. 


 

MOONWALK WORKSHOP II.
Po velkém úspěchu první akce si zopakujeme výuku moonwalku a dalších Michaelových specialit opět v neděli 22.8. od 12:00 do 19:00 hodin. Vašimi instruktory v průběhu odpoledne budou nejlepší imitátoři MJ: Roy Shovel a Alphonse Mboussa.


 

Vstupenky na závěrečný večer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON /II/ v Divadle Hybernia, který se koná 29.8. od 17:00 hod. jsou v prodeji v předprodejní síti TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz).
Opět Vás čeká nabitý program show, vystoupí řada imitátorů a hostů.
V rámci večera budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší báseň inspirovanou M. Jacksonem.
Proběhne dobročinná aukce některých vystavených děl a dalších předmětů.


 

MOONWALK WORKSHOP
V sobotu 14.8. od 12. do 19. hod. jsou v divadle Hybernia (na naší výstavě o Michaelovi) vítáni všichni, kdo si chtějí pod vedením vynikajících imitátorů vyzkoušet moonwalk a další typické prvky Michaelova tance.


 

Děkujeme za příspěvky, které nám poskytujete na výstavu! Nyní se naskýtá nová možnost jejich využití:

pojďme spojit své síly a do data 15. výročí koncertu MJ na pražské Letné v září 1996, kde zahajoval své turné HIStory, připravíme krásnou výpravnou knihu s příspěvky nás všech!

Kdo byl svědkem událostí, které tehdy proběhly, setkání s MJ, kdo byl přítomen na místech, která tenkrát Michael navštívil – můžete přispět svým svědectvím, ať již Vaším popisem toho, co jste v oněch dnech prožívali, tak Vašimi fotografiemi (podrobnosti a aktuality v kategorii literatura)!


 

Hledat

Valid XHTML and CSS.